Zoom 1 Element
[Floyd Paxton]
Descripción
The Serien Lighting Zoom 1 Element creates an indirect, glare-free light, because its bulbs are mounted inside. The pendant lamp has a surface in brushed stainless steel. This Zoom lamp has 20 G4 sockets that can also be operated with replaceable LEDs (retrofit).
Tecnología
| País de origen |
Alemania |
|---|---|
| Fabricante | Serien Lighting |
| Diseñador | Floyd Paxton |
| año | 2001 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | Leuchtmittel/Bulb |
| entrada de tensión | 110 - 240 Volt |
| Diámetro en cm | 20 - 130 |
| material | acero Inoxidable |
| Ajuste de altura | altura ajustable |
| Atenuación | Regulable en el sitio con control de fase inversa |
| Base / Portalámparas | G4 |
| Dimensiones del dosel | ∅ 24 cm |
| El rendimiento del sistema | 20 x 10 Watt (max.) |
| altura total | 90 - 200 cm |
| Dimensions | Ø 20 - 130 cm |
Alemania
