Zoom 3 Elements
[Floyd Paxton]
Descripción
The three elements of this Serien Lighting Zoom each have the shape of a scissor grid and can therefore be pushed apart or together. This modern chandelier has a brushed stainless steel finish. The light sources are placed inside this Zoom pendant lamp, which means that the light is emitted indirectly and without glare.
Tecnología
| País de origen |
Alemania |
|---|---|
| Fabricante | Serien Lighting |
| Diseñador | Floyd Paxton |
| año | 2001 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | Leuchtmittel/Bulb |
| entrada de tensión | 110 - 240 Volt |
| Diámetro en cm | 20 - 130 |
| material | acero Inoxidable |
| Ajuste de altura | altura ajustable |
| Atenuación | Regulable en el sitio |
| Base / Portalámparas | G4 |
| Dimensiones del dosel | ∅ 24 cm |
| El rendimiento del sistema | 60 x 10 Watt (max.) |
| altura total | 90 - 215 cm |
| Dimensions | Ø 20 - 130 cm |
Alemania
