Pleat Box 36
[Xavier Manosa]
Opis
The Marset Pleat Box 36 is made of ceramic and can be individually determined in its total height when installed. This pendant lamp can be operated with a replaceable E14 LED (retrofit). Its lamp shade is available in white, grey, terracotta or black from the outside. From the inside, the shade is covered with a white or a gold-plated enamel. In total, this lamp is available in five versions:
- Version 1: Lamp shade outside and white inside.
- Version 2: Lamp shade outside grey and inside white
- Version 3: Lamp shade outside terracotta and inside white
- Version 4: Lamp shade outside white and inside gold
- Version 5: Lamp shade outside black and inside gold
Technologia
| Kraj produkcji |
Hiszpania |
|---|---|
| Producent | Marset |
| Projektant | Xavier Manosa |
| Projektant 2 | Mashallah |
| rok | 2011 |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | LED 230 Volt |
| napięcie przydatność | 110 - 240 Volt |
| Średnica w cm | 34 |
| tworzywo | ceramiczny, tekstylny |
| kolor przewodu | czarny |
| długość kabla | 200 cm |
| Regulacja wysokości | wysokość ustalona |
| ściemnianie | na miejscu z funkcją ściemniania |
| Cokół / Oprawka | E14 |
| Moc w watach | 5 W |
| LED | Łącznie |
| baldachim Wymiary | ∅ 14 cm, wysokość 9 cm |
| wymiana żarówek: | na miejscu |
| Dimensions | H 16 cm | Ø 34 cm |
Hiszpania