Original 1227 Mini Ceramic Wall Light
[George Carwardine]
Description
Technique
| Country of Manufacture |
United Kingdom |
|---|---|
| Manufacturer | Anglepoise |
| Designer | George Carwardine |
| Year of design | 2017 |
| Protection class / IP rating | IP20 |
| Contents of the package | Leuchtmittel/Bulb |
| voltage suitability | 110 - 240 Volt |
| Depth in cm | 28 |
| material | aluminum, porcelain, Textile |
| Base / Socket | E14 |
| Switchability | On the wall bracket |
| Power (max. Watt) | 15 Watt |
| Shade diameter | 13 cm |
| Shade height | 14 cm |
| Wall mount dimensions | height 8 cm, width 8 cm |
United Kingdom