Allegro Ritmico LED
[Atelier Oï]
Opis
The Foscarini Allegro Ritmico LED is a pendant lamp in graphite grey. The LED light can be dimmed on site with DALI and the lamps can be switched separately.
The lamp hangs on three ropes from a round canopy, whereby the ropes can be shortened as necessary. The light is emitted both in the room and directly downwards.
Technologia
| Kraj produkcji |
Włochy |
|---|---|
| Producent | Foscarini |
| Projektant | Atelier Oï |
| rok | 2007 |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | LED |
| napięcie przydatność | 230 - 240 Volt |
| Średnica w cm | 75 |
| tworzywo | aluminium, metal |
| powierzchnia | szary grafit |
| długość kabla | 490 cm |
| Regulacja wysokości | wysokość ustalona |
| ściemnianie | DALI ściemniania |
| skalowalność | Lampy osobne uruchamianie |
| Moc w watach | 51 W |
| LED | Łącznie |
| Wskaźnik oddawania barw | >90 |
| Temperatura barwowa w stopniach Kelvina | 3.000 biała ciepła |
| baldachim Wymiary | ∅ 21 cm |
| Całkowity strumień świetlny w lm | 5.684 |
| Dimensions | H 81 cm | Ø 75 cm |
Włochy

