Counterbalance Spot
[Daniel Rybakken]
Opis
The Luceplan Counterbalance Spot can be freely directed cause the head is swivelable. The black spotlight can be used both as wall and as ceiling lamp. The lamp is on site dimmable. An on/off switch is integrated on the lamp head. Included is an LED with a colour temperature of 2,700 Kelvin extra warm white. The wall and ceiling lamp was created in the year 2014 by Daniel Rybakken.
Technologia
| Kraj produkcji |
Włochy |
|---|---|
| Producent | Luceplan |
| Projektant | Daniel Rybakken |
| rok | 2014 |
| Barwa światła | czarny |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | LED |
| napięcie przydatność | 230 - 240 Volt |
| Projekcja w cm | 28 |
| tworzywo | aluminium, stal |
| ściemnianie | ściemnialna kontroli faz przyciemniania |
| skalowalność | na głowie oprawy |
| Moc w watach | 12 W |
| LED | Łącznie |
| Wskaźnik oddawania barw | 90 |
| Strumień świetlny w lm | 619 |
| Temperatura barwowa w stopniach Kelvina | 2.700 extra biała ciepła |
| Głowica lampy Wymiary | ∅ 9 cm |
| dystrybucja światła | bezpośrednio |
| Uchwyt ścienny Wymiary | ∅ 12 cm |
Włochy