Costanza Table Fixed
[Paolo Rizzatto]
Opis
The Luceplan Costanza Table Lamp Fixed is available with different colours for the shade. The frame is in aluminum. This lamp is equipped with an on / off switch. This lamp is not height-adjustable but has the fixed height of 80 cm. Like the other lamps of this series, Paolo Rizzatto created the Costanza Table in 1986.
Technologia
| Kraj produkcji |
Włochy |
|---|---|
| Producent | Luceplan |
| Projektant | Paolo Rizzatto |
| rok | 1986 |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | Leuchtmittel/Bulb |
| napięcie przydatność | 110 - 240 Volt |
| tworzywo | aluminium, jedwab, poliwęglan |
| Regulacja wysokości | Nie regulacją wysokości |
| Cokół / Oprawka | E27 |
| skalowalność | na głowie oprawy |
| Moc (maks. W) | 105 Watt |
| Średnica klosza | 40 cm |
| wysokość abażur | 28 cm |
| świeczniku Wymiary | długość 18, szerokość 18 cm |
| dystrybucja światła | bezpośrednio i pośrednio |
| Dimensions | H 80 cm |
Włochy
