Arigato Ceiling 45
Opis
The Grupa Arigato Ceiling 45 is a ceiling lamp with a rotating and swivelling joint arm. This joint arm consists of two parts, each with a length of 70 cm. The aluminum lamp shade has a diameter of 45 cm and can be rotated by 360 degrees as well as swivelled by 115 degrees. Thanks to a diffuser at the bottom of the lamp shade, the light is emitted downwards without glare. The Arigato Ceiling 45 is available in the surfaces black or white matt powder-coated. It is offered in other finishes on request. The lamp has an E27 socket that can be operated with halogen lamps or LED retrofits.
Technologia
| Kraj produkcji |
Chorwacja |
|---|---|
| Producent | Grupa |
| Stopień ochrony / Stopień ochrony IP | IP20 |
| Zawartość opakowania | Leuchtmittel/Bulb |
| napięcie przydatność | 110 - 240 Volt |
| tworzywo | aluminium |
| ściemnianie | na miejscu z funkcją ściemniania |
| Cokół / Oprawka | E27 |
| Moc (maks. W) | 70 Watt |
| Średnica klosza | 45 cm |
| wysokość abażur | 19 cm |
| długość ramienia | 70 + 70 cm |
Chorwacja