Casambi module 230V DEBT230-150
The Casambi module 230V dimmer is used to regulating lights by smartphone or tablet via Bluetooth. It is suitable e.g. for dimmable LED lamps and incandescent lamps. This Casambi module can be installed in lamp housings, behind wall switches, etc. instead of a trailing edge phase dimmer.
MSRP: * -0%
service+ -
incl. 20% TVA
délai de livraison: disponible en stock
Quantité disponible: 0
Délai de livraison: 1 - 2 working days
shipping to France France
SKU
casambi-modul-230v-debt230-150
Apple Pay
Description
The Casambi module 230V is a dimmer for regulating lamps by smartphone or tablet (IOS, Android) via Bluetooth. It is suitable for operating incandescent lamps, dimmable LED lamps and control devices for halogen lamps and LEDs. This Casambi module can be installed in lamp housings, behind wall switches, etc. instead of a trailing edge phase dimmer.
Maximum power for mains voltage LEDs and incandescent lamps: 150 W
and for LEDs with power supply unit, retrofit LEDs or halogen lamps: 50 W
Technologie
Caractéristiques
Pays de fabrication de Allemagne
Fabricant Casambi
Indice de protection / Indice IP IP20
aptitude de tension 230 - 240 Volt
Avis
Rédigez votre propre commentaire
Vous commentez : Casambi module 230V DEBT230-150