Glass Moons 5 Chandelier Fall
[Licht im Raum]
Descripción
The Licht im Raum Glass Moons 5 Chandelier Fall consists of five lamps on a round canopy. The glasses of the five lamps are made with classic craftsmanship and are mouth-blown. The Glass Moons 5 Chandelier Fall has one lamp each with a steel grey, a forest green, a cherry red, a cobalt blue and a brilliant yellow glass.
The five lamps of the chandelier can be individually suspended in total height during installation. The Glass Moons 5 Chandelier Fall is available with a round canopy in stainless steel or white. The five E27 sockets of the pendant light can be operated with replaceable LEDs (retrofit).
Tecnología
| País de origen |
Alemania |
|---|---|
| Fabricante | Licht im Raum |
| Diseñador | Licht im Raum |
| año | 2018 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED |
| entrada de tensión | 110 - 240 Volt |
| material | acero Inoxidable, vidrio |
| longitud del cable | 300 cm |
| Ajuste de altura | altura determinada |
| Atenuación | Regulable en el sitio |
| Base / Portalámparas | E27 |
| LED | incluyendo |
| Dimensiones del dosel | ∅ 35 cm |
| Diamètre de l'ombre | 16 cm |
| reemplazo de la bombilla: | en el sitio mismo |
| El rendimiento del sistema | 5 x 2 Watt |
Alemania