Pleat Box 24
[Xavier Manosa]
Descripción
The Marset Pleat Box 24 pendant lamp can be individually set in its total height during its installation. It is operated with a replaceable E14 LED (retrofit). Its lamp shade is available in white, grey, terracotta or black on the outside. Its inside is covered with a white or golden enamel. The Pleat Box 24 with its black Cable is offered in five versions:
- Version 1: Lamp shade outside and inside white
- Version 2: Lamp shade outside grey and inside white
- Version 3: Lamp shade outside terracotta and inside white
- Version 4: Lamp shade outside white and inside gold
- Version 5: Lamp shade outside black and inside gold
Tecnología
| País de origen |
España |
|---|---|
| Fabricante | Marset |
| Diseñador | Xavier Manosa |
| Diseñador 2 | Mashallah |
| año | 2011 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED 230 Volt |
| entrada de tensión | 110 - 240 Volt |
| Diámetro en cm | 21 |
| material | resina |
| Color del cable | negro |
| longitud del cable | 200 cm |
| Ajuste de altura | altura determinada |
| Atenuación | Regulable en el sitio |
| Base / Portalámparas | E14 |
| Potencia en vatios | 5 W |
| LED | incluyendo |
| Dimensiones del dosel | ∅ 14 cm, altura 9 cm |
| reemplazo de la bombilla: | en el sitio mismo |
| Dimensions | H 18 cm | Ø 21 cm |
España