Cylinda 218 OR
[Angeletti & Ruzza]
Descripción
The Oluce Cylinda 218 OR has a lamp body consisting of two cylindrical components. The upper disc-shaped component is painted in satined gold, while the lower part is matt black. The complete lamp is made of metal. A 12.5 watt LED is located in the upper part of the table lamp and emits the light directly downwards. The light is regulated with an on / off switch on the cable. Apart from this black and gold painted table lamp, this series also offers a completely black version.
Tecnología
| País de origen |
Italia |
|---|---|
| Fabricante | Oluce |
| Diseñador | Angeletti & Ruzza |
| año | 2017 |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED |
| entrada de tensión | 230 - 240 Volt |
| Proyección en cm | 29 |
| material | metal |
| Color del cable | negro |
| conectividad | en la delantera |
| Potencia en vatios | 12,5 W |
| LED | incluyendo |
| Indice de reproduccion cromatica | >85 |
| El flujo luminoso en lm | 1.770 |
| Temperatura de color en grados Kelvin | 3.000 blanco cálido |
| Dimensiones del soporte de la lámpara | ∅ 11 cm |
| Número LED | 1 |
| Dimensions | H 30 cm |
Italia