Vita P 40cm
[Holtkötter]
Descripción
The Vita P 40cm is a pendant lamp with a shade made of high-quality chintz fabric. The shade has a diameter of 40 cm and is available in the colours light grey, white, champagne, slate, sand and wave optic white. Both above and below the lamp shade is closed by a cover, so that the light is always glare-free. Depending on the shade colour, the light also emits into the room through the shade. The total height is a maximum of 140 cm and can be determined by shortening the cable. The Vita P 40cm can be operated with halogen lamps or LED retrofits. This pendant lamp is also available with a shade diameter of 50 cm or 60 cm.
Tecnología
| País de origen |
Alemania |
|---|---|
| Fabricante | Holtkoetter |
| Diseñador | Holtkötter |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | Leuchtmittel/Bulb |
| entrada de tensión | 110 - 240 Volt |
| Diámetro en cm | 40 |
| material | Chintz, metal |
| Ajuste de altura | altura determinada |
| Atenuación | Regulable en el sitio |
| Base / Portalámparas | E27 |
| Dimensiones del dosel | ∅ 8 cm |
| El rendimiento del sistema | 3 x 40 Watt (max.) |
| altura total | 140 cm |
| Dimensions | Ø 40 cm |
Alemania