Stilio Uno 300
[Licht im Raum]
Descripción
The Licht im Raum Stilio Uno 300 pendant lamp can be individually suspended in total height during assembly. The lamp has a diameter of 30 cm and a height of 40 cm. The lamp shade consists of vertically arranged glass rods. Through the glass of these rods, the light is always deflected glare-free to the side. At the same time, light is distributed downwards.
The Stilio Uno 300 is available in the surfaces nickel matt brushed, nickel glossy hand-polished, matt black and brass. The pendant lamp has an E27 socket that is also suitable for replaceable LEDs (retrofit).
Tecnología
| País de origen |
Alemania |
|---|---|
| Fabricante | Licht im Raum |
| Diseñador | Licht im Raum |
| Índice de protección / Protección IP | IP20 |
| Contenido del paquete | LED |
| entrada de tensión | 110 - 240 Volt |
| material | acero Inoxidable, vidrio |
| longitud del cable | 300 cm |
| Ajuste de altura | altura determinada |
| Atenuación | Regulable en el sitio |
| Base / Portalámparas | E27 |
| Potencia en vatios | 7,2 W |
| LED | incluyendo |
| Diamètre de l'ombre | 30 cm |
| Altura de pantalla | 40 cm |
| reemplazo de la bombilla: | en el sitio mismo |
Alemania